Lymfodrenáž

Lymfodrenáž neboli lymfatická drenáž či masáž je v současnosti jednou z nejlepších metod umožňujících odstraňování celulitidy. Je to velice populární léčebná metoda i v dalších oblastech jako např. při detoxikaci organismu, zlepšování fyzické kondice organismu a používá se při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfodrenáž lze provádět jak manuální technikou, tak i pomocí k tomu určených přístrojů.

Působí na lymfatický systém organismu, který je tvořen mízními cévami a uzlinami tím způsobem, že zlepšuje proudění mízy a přispívá tím ke zlepšení odvádění škodlivin a nečistot z krve.

Lymfatický systém

Lymfatický systém slouží k odvodu škodlivých látek z těla. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem cca 4 litry tekutin denně. Tyto tekutiny obsahují vodu, soli, bílkoviny, tuky, odumřelé buňky, baktérie a ostatní látky vzniklé jako odpad metabolických procesů těla.

Nadměrné zatížení lymfatického systému škodlivinami a toxiny se projevuje zvýšenou únavou a sníženou schopností organismu bojovat proti infekčním nemocem a jiným chorobám. Dále takto zatížený lymfatický systém způsobuje otékání nohou (hlavně v oblasti kotníků), otoky břicha či obličeje, zduření uzlin a celkovým oslabením imunitního systému.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je kompresní léčebnou metodou lymfatického systému. Jedná se o léčebnou metodou založenou na aplikaci vzduchových tlakových masáží, které vyvíjejí opakovaný pohyb – roztahování a smršťování, čímž posilují krevní oběh a oběhový systém lymfatické tekutiny (zejména v končetinách). Stupňovaným tlakem na svalovou tkáň lymfodrenáž napomáhá odstraňovat otoky a bolesti rukou a nohou, má detoxikační účinky, blahodárně působí při očistě organismu, ke zrychlení metabolismu a spalování tuku, má blahodárný vliv na oběhovou soustavu, působí proti předčasnému stárnutí kůže a těla. Podporuje regeneraci těla a pomalého metabolismu.

Kontraindikace:

  • akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění (zánětu)
  • při žilní nedostatečnosti
  • zánětu žil nebo trombóza
  • u lidí užívajících antikolagulancia (léky na ředění krve)
  • vysokým krevní  tlak
  • těhotenství
  • onkologická onemocnění
  • kardiovaskulární onemocnění

Přístrojová – Ballancer 505