Depilace voskem

Depilace je jedním z nejrozšířenějších a nejstarších ženských zvyků. Ačkoliv se začala používat z čistě koketních důvodů, dnes patří k základním zásadám péče o tělo.

Depilace se stala běžnou součástí pravidelné péče o pleť a potvrzují to i následující údaje. Chloupky si v průměru odstraňuje více než 70 % všech evropských žen, nejčastěji ve Francii, Velké Británii, Španělsku, Itálii a Řecku (kolem 80 %), následuje Belgie a Nizozemí (asi 70 %). V České republice se depiluje zhruba 63 % žen, ale jak ukazuje vývoj u mladých žen (chloupky si pravidelně odstraňuje až 80 % z nich), pečují naše ženy o svůj vzhled stejně jako jinde na světě. Celkové množství pravidelně se depilujících žen má u nás rostoucí tendenci.

Depilace znamená odstranění chloupku i s kořínkem. Tímto způsobem se chloupků zbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení. Po proceduře pokožka vydrží bez chloupků 1 měsíc až 6 týdnů. Depilujeme voskem, který je možné aplikovat všechny části těla, počínaje obličejovými partiemi přes ruce, podpaží, hruď, záda až po nejčastěji depilovanou pokožku nohou.

Aby byla depilace účinná, doporučujeme nechat chloupky narůst minimálně na 3 nebo 4 mm. Depilační pásky pak zachytí opravdu všechny chloupky. Při pravidelném depilování mohou chloupky zeslábnout a někdy dokonce vymizet úplně.

Bezprostředně po zákroku nedoporučujeme vystavovat pokožku slunečním paprskům. Dopřejte jí alespoň jeden den, aby se zklidnila, pak bude vaše pokožka hladká, zdravá a bez chloupků.

Postup depilace voskem:

Vosková depilace1. Pokožku odmastíme a vydesinfikujeme.
2. Po směru růstu chloupků naneseme teplý vosk a přiložíme depilační papír (nebo přiložíme speciální depilační papírek s obsahem studeného depilačního vosku).
3. Rychlým pohybem proti směru růstu chloupků papír strhneme.
4. Pokožku zklidníme speciálním přípravkem.